Rus Ordusunu Sabote Eden Rus Askerleri

Admin

Administrator
Yönetici
1661927443227.png

Ukrayna'daki Rus birliklerine savaşta yaralanırlarsa ruble olarak 50.000 dolar ödeniyor.

Böyle bir maaş gününün vaadi, sayısız dolandırıcılık vakasına yol açacak bir boşluk ve bir deliktir. Gereken tek şey, hasarı en aza indirmek için mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş bir mermi ve Özel Sergey Ivanov, büyük ve garantili bir ödemeyle — kesinlikle tonlarca evrak işinden sonra ve çok daha sonra — ama yine de bir ödemeyle eve dönüyor.

Nihayetinde Rus ordusunu yıkacak olan Rusya'nın satranç sevgisidir. Dünyadaki çok az insan bu eski oyunu onlar kadar iyi oynuyor. Orada yaklaşık 30 yıl yaşadıktan sonra, savaş başladığında ayrıldım, çok fazla satranç oynamaktan ve hatta oynamaktan zevk aldım.

Çok güçlü bir oyuncu olan Avustralyalı bir arkadaşımın, çok iyi olmadığını söyleyen bir Rus adamı oynamak için nasıl oturduğunu hatırlıyorum. Başlamadan önce, Rus çocuk bir sürü esrarla bağlanmış elle sarılmış bir sigara içiyordu. Gözlerini zar zor açık tutabildi ve Avustralyalı arkadaşımı 11 hamlede ezdi.

”Daha önce hiç böyle bir strateji görmemiştim" deyip duruyordu.

Ruslar muhtemelen savunmaları parçalamakta dünyanın en iyileridir. Rakibinin pozitif yaratıcı enerjisini onlara karşı kullanıyorlar ve bu da “negatif yaratıcılık” olarak çevirdiğim “smekalka" denilen bir şeye yol açıyor.”

Batı'da biz "smekalka" yı anlamıyoruz ve bu yüzden ABD ile Rusya arasındaki ilişkiler böyle.

Cehennemden tanıtımlar
Rusya'nın St. Petersburg kentinde ilk kez 1995 yılında bir satış promosyonu başlattım. Birinci sınıf dondurma yapan bir Amerikan-Sovyet ortak girişiminin ceo'suydum. Harika bir tanıtım fikri buldum ve ekibi başlatmaya zorladım - beni durdurmaya çalıştıkları ve sadece bunu yapmalarını emrettikleri için olumsuz-Nelly şeylerini duymazdım.

Promosyon için ayırdığım 2000 bardak bedava dondurmanın 20.000 bardak satışını teşvik etmesi gerekiyordu. Promosyon başladıktan dört saat sonra bedava dondurma gitmişti. Sadece 1764 bardak dondurma sattığımızı öğrendiğimde şokumu hayal et!

Rus tüketiciler, promosyon çalışanlarımla birlikte promosyonumu yenmek ve sistemi dolandırmak için birlikte çalıştılar.

Yaklaşık otuz yıldır Rusya'da çalışıyorum, Rusya'nın en büyük FMCG (hızlı hareket eden tüketim malları) şirketlerinin, tuğla ve harç perakendecilerinin ve e-ticaret şirketlerinin birçoğunun pazarlama departmanlarını yönetiyorum. On yıldan biraz fazla bir süredir halkla ilişkiler ve iletişim yaptım ve orada üniversitede ders verdim.

Abartmadan, zamanımın% 30'unun, tüketicilerin tanıtımlar ve sadakat programları aracılığıyla satışları artırmak için sistemleri dolandırmalarını önleyen stratejiler geliştirmek için harcandığını söyleyebilirim. Birden fazla şirkette, sistemlerimizi nasıl yeneceğimizi bulmak için insanları işe aldım.

En şaşırtıcı olan şey, dolandırıcıların bedava bira ya da tişört almaya çalışan genç serseriler olmamasıydı, ancak çoğu zaman çocuklu anneler, torunları için eve bir şeyler getirmek isteyen büyükanneler ve işten eve dönerken sıkılmış ve yetersiz çalışan orta yaşlı profesyoneller. Gençlerin çoğu aslında tanıtımları aldatmanın hoş olmadığını düşünüyordu.

Cephelere top yemi olarak gönderilen askerler aptal değildir. Fakirler. Birçoğu eğitimsizdir ve daha anlamlı emek yapmak için uygun becerilere sahip değildir; ve böylece hükümet onları Ukrayna'nın mermi rezervini tüketmek için gönderiyor.

Rusya'da geçirdiğim yıllar boyunca her seferinde bir satış ve pazarlama promosyonu başlattığımda kendimi bir kumarbaz gibi hissettim. Bir defasında promosyon başarılı olacaktı. Önümüzdeki beş kez, tanıtımlar sahtekarlık yüzünden başarısız olur. O zaman evin, Rus vatandaşının beni her zaman yenmenin ve kazanmanın bir yolunu bulacağını biliyordum. Aynısı Ukrayna'ya gönderilen askerler için de geçerlidir. Rusya'yı her zaman yenecekler.

İlk başta, memurların beceriksizliği nedeniyle sürüler halinde ölüyorlardı. Ve bu beceriksizlik ortadan kalkmasa da, askerler, tüketiciler, bir şeyler düşünmek için zamanları oldu. Sistemi nasıl "jimmyleyeceklerini" anladılar.

Ukrayna'da savaşan bir Rus paraşütçü, askerlerin savaştan kaçmak ve 50.000 dolarlık bir ödeme almak için kasıtlı olarak kendilerini bacağından vurduklarını söylüyor.

Guardian'a göre, 33 yaşındaki Pavel Filatyev, iki hafta önce Rus sosyal medya platformu Vkontakte'de Ukrayna savaşının ön saflarındaki deneyimini özetleyen 141 sayfalık bir anı yayınladı. İçeriden biri anıyı gördü (Kendilerini Bacağından Vurarak).

İşin garibi, gençler propagandanın ateş altında olduğu bir Rus vatanını terk ettiklerinde, kendilerini Ukrayna'nın kırsalında, yaptıkları ölüm ve yıkımla çevrili buluyorlar.

“Vahşiler gibi, orada her şeyi yedik: Yulaf, yulaf lapası, reçel, bal, kahve ... Hiçbir şeyi umursamadık, zaten sınıra itilmiştik" diye yazdı. “İnsanları uyumaya, yemeye ve yıkamaya ihtiyaç duydukları gerçeğine (Kendilerini Bacağından Vurarak) herhangi bir düşünce vermeyerek ne kadar vahşi bir duruma sürükleyebilirsiniz.”

İnsanlığa karşı işlenen bu suçları işlemeye gönderilen çocuklar mutlaka suçlu değildir. Birçok yönden, onlar da Moskova'daki katil faşist rejimin kurbanları.

Dünyanın sonundan itibaren, işi olmayan ve neredeyse hiç eğitimi olmayan Rusya'daki 19 yılı, kendisine bir miktar gelir sağlayan tek şeye karşı protesto etmek zor - ailesi için gelir.

Yaralı bir askerin üç milyon ruble (50.000 $) alacağı fikrini ortaya atan zengin Moskova'da oturan iyi ücretli ve mutlu bir Rus yönetici olan pazarlamacı, bunun orta sınıf Ruslar ile yoksullar arasındaki sınıf savaşının ne kadar olduğunun göstergesidir.

Hali vakti yerinde olan Moskova yöneticisi, “promo” yu yenmek için kendini bacağından vurmayı düşünmez çünkü hayatı olduğu gibi oldukça güzeldir. Muskovit asla savaşa gönderilmeyecek ve bu yüzden Putin ve faşizmi kabul etmesi iki kat itici. Başka seçeneği var ama askerlerin çoğu yok.

Yine de çocuklar, katledilmek ya da katledilmek üzere gönderilenler, bunun yerine gerçek bir maaş günü için sahip olacakları tek şansı yakalıyorlar — hayatlarını sonsuza dek değiştirebilecek bir şans.

Böylece kalçalarına nişan alıp tetiği çekiyorlar.

Filatyev deneyimlerinin bir günlüğünü yazdı.

Bazı Rus askerlerinin nasıl bu kadar kaos, açlık ve yıkımla karşı karşıya kaldıklarını, herhangi bir çıkış yolu aradıklarını (Kendilerini Bacağından Vurarak) anlatıyor.

Bu yüzden Rusya bu savaşta mahkumdur. Ukraynalılar vatanlarını savunmak için savaşıyorlar. Ruslar bir ödeme için savaşmak için kendi isteklerine karşı gönderiliyor.